PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده می باشد و در این حالت شما تصویری را مشاهده نمی کنید برای مشاهده کامل متن و تصویرها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : قرص شب امتحان

ti3
جمعه ۲۸ خرداد ۸۹, ۰۱:۴۸
ريتالين اغلب قبل از امتحانات دانشگاهي، امتحانات جامع و دستياري مصرف مي شود. يک دانشجوي دندانپزشکي دانشگاه علوم پزشکي تهران با تاييد اين مطلب به صراحت مي گويد که اصلا بدون مصرف ريتالين نمي توان واحدهاي دندانپزشکي و پزشکی را پاس کرد. عده بسياري از مصرف کنندگان اين دارو، عوارض آنرا با توجه به مزايا و فوايدي که دارد، کم و حتي بي خطر مي دانند.

در ابتدا با خوردن یک قرص میتوان ساعاتی را بیدار ماند و یکسره مطالعه کرد اگر چه بعداز پاک شدن اثر قرص باید 12 ساعت خوابید. با مصرف مداوم، بدن به قرص مقاومت پیدا کرده و نیازمند داروی بیشتری میشود. مصرف ریتالین در کسانی که به آن وابسته شدهاند گاهی به 20 عدد در روز هم میرسد این افراد دیگر بدون قرص قادر به درس خواندن نخواهند بود

يک دانشجوي رشته زبان که از دوست هم اتاقي خود اطلاعاتي در خصوص مصرف ريتالين بدست آورده مي گويد که حتي اگر مصرف اين قرص عوارض کمي داشته باشد، به بيدارماندن در شب امتحان و نمره گرفتن در آخر ترم مي ارزد. اما يکي از دانشجويان پزشکي که خود را براي آزمون دستياري امسال آماده مي کنند دوپينگ فکري شب امتحان را در مقابل به خطر افتادن سلامتي و امنيت فکري در نتيجه سو» مصرف ريتالين بي ارزش مي داند و مي گويد که مصرف اين دارو حافظه کوتاه مدت را تقويت مي کند و افراد همانطور که مطالب را سريعتر ياد مي گيرند، زود هم از ياد مي برند. يک عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي تهران در خصوص عوارض سو» مصرف ريتالين مي گويد: تپش قلب، بي خوابي، اضطراب، سردرد، بي اشتهايي و عصبي بودن از عوارض اوليه اين دارو است و در صورت موارد مصرف بيش از حد، بي قراري، هذيان، سايکوز، افزايش فشار خون، تشنج، حمله خواب، آرتيمي هاي قلبي و حتي مرگ ممکن است رخ دهد. دکتر اميني همچنين اعتياد آوري شديد اين دارو را مورد تاکيد قرار مي دهد و تصريح مي کند مصرف ريتالين زمينه مناسبي را براي مصرف ساير داروها و مواد روانگردان خطرناک فراهم مي کند، ضمن آنکه ترک کردن مصرف ريتالين سخت و داراي عوارض شديد است. متيل فنيديت به صورت قرصهاي 10 ميلي گرمي و به نام استيمديت 10 در بازار ايران موجود است و تجويز آن براي درمان اختلال کم توجهي - بيش فعالي کودکان تنها از سوي متخصصان اطفال و روانپزشکان مجاز شناخته مي شود. عدم کارايي و موفقيت قوانين محدود کننده فروش اين دارو زماني خود نمايي مي کند که يک دانشجوي پزشکي مي گويد: هر برگه 10 عددي قرص ريتالين با قيمت آزاد حدود 6 هزار تومان براحتي از داروخانه ها و بازار ناصر خسرو قابل تهيه است. حتي در نزديکي کلاسهاي آمادگي آزمون رزيدنتي، بخصوص با نزديک شدن به موعد آزمون، بازار سياه «قرص هاي ريتالين» بوجود مي آيد و دانشجويان گاهي براي اينکه مجبور به خريد قرص ها به قيمت بالا نشوند آنها را احتکار مي کنند! اما نکته قابل تامل، اشاره تعدادي از دانشجويان پزشکي داوطلب آزمون دستياري به توصيه مصرف و حتي فروش «ريتالين» از سوي برخي اساتيد و مسئولان کلاسهاي آمادگي آزمون دستياري است. يکي از داوطلبان آزمون دستياري امسال مي گويد که برخي از اساتيد کلاسهاي آمادگي آزمون رزيدنتي يک آموزشگاه در تهران، در سر کلاس به دانشجويان توصيه مي کنند با نزديک شدن زمان آزمون براي افزايش تمرکز و کم خوابي، از ريتالين استفاده کنند. البته وي اضافه مي کند که دانشجويان دندانپزشکي و پزشکی به علت شناخت داروها و عوارض آنها، ريتالين را به صورت «کنترل شده» مصرف مي کنند هر چند که عوارض آن غيرقابل اجتناب است. با قبول اين فرضيه سرنوشت مصرف کنندگان غير پزشکي اين دارو که شناخت دقيقي از داروها ندارند، مبهم مي ماند. يکي از دانشجويان غير پزشکي که در گذشته ريتالين مصرف کرده است، علت اين سو»مصرف را، تاثير آن در نخوابيدن و افزايش تمرکز در شبهاي امتحان بيان مي کند. گيجي، پريشاني و عصبانيت عوارضي است که به گفته اين دانشجو تا دو روز پس از مصرف ري تالين باعث اختلال در فعاليت هاي روزمره اش شده بود. بر اساس نتايج يکي از معدود پژوهشهاي انجام شده در خصوص سو» مصرف ريتالين که مصرف اين دارو را در بين دانشجويان پزشکي استان تهران مورد بررسي قرار داده است،88 درصد مصرف کنندگان ريتالين که در اين تحقيق شرکت کرده اند مرد و 86 درصد آنان مجرد بوده اند. ميانگين سني شرکت کنندگان 25 سال بوده و 98 درصد آنان اين دارو را به صورت خوراکي و بيش از 20 بار مصرف کرده اند. اين پژوهش که در قالب پايان نامه دوره پزشکي عمومي دانشگاه علوم پزشکي تهران انجام شده است، شايعترين عوارض بلافاصله بعد از مصرف متيل فنديت را در 72 درصد افراد تاکي کاردي (تپش قلب)، 50 درصد عدم تمايل به استراحت، 36 درصد تعريق و کاهش اشتها اعلام مي کند. 60 درصد مصرف کنندگان در دوره کارآموزي و 14 درصد آنان در دوره دستياري مشغول به تحصيل بوده اند. بر اساس اين پژوهش، افزايش تمرکز، کاهش خواب و اشتها مهمترين دلايل گرايش به مصرف ريتالين معرفي شده اند.همچنين تداوم درس خواندن، نياز روحي و جسمي و اصرار دوستان از مهترين دلايل گرايش به مصرف مجدد آن را به خود اختصاص داده اند. کتابخانه، منزل، دانشگاه و مهماني عمده ترين مکانهاي مصرف ريتالين توسط دانشجويان پزشکي شرکت کننده در اين تحقيق هستند. در عين حال يک متخصص اعصاب و روان با توجه به شيوع 8 درصدي اختلال کم توجهي و بيش فعالي در ميان دانش آموزان کشور، داروي ريتالين را در درمان بيماري آنها موثر و مفيد مي داند و يکي از دلايل ريشه اي مصرف خودسرانه اين دارو توسط دانشجويان را ناشي از تداوم بيماري کم توجهي از کودکي تابحال در آنان معرفي مي کند و مي گويد که اين افراد هيچوقت خود را بيمار تصور نکرده اند بنابراين با روي آمدن به سمت داروهاي روانگردان و حتي مواد مخدر،َ براي ايجاد تمرکز بيشتر تلاش مي کنند. حتي بسياري از مصرف کنندگان ريتالين از اعتيادآوري جدي آن اطلاعي ندارند درحاليکه اعتيادآوري ريتالين دقيقا مشابه اکستازي است. صاحب امتياز کلينيک تخصصي ترک اعتياد آتيه ارزشيابي هاي سخت آخر ترم، مدرک گرايي و افسردگي بسياري از دانشجويان و جوانان را از مهمترين دلايل روي آوردن جوانان به خصوص دانشجويان به مصرف داروهاي روانگردان عنوان کرد. به نظر مي رسد شيوه ارزشيابي معمول نظام آموزشي دانشگاهها و نيز کنکورهاي ورودي مقاطع مختلف تحصيلي، نقش بسيار مهمي در مصرف ريتالين با هدف ايجاد تمرکز و کاهش اضطراب و قبولي در آزمونها دارد.

atiyeh88
جمعه ۲۸ خرداد ۸۹, ۲۱:۱۳
در تایید صحبتتون باید بگم یکی از دوستای منم برای کنکورش از این قرصا می خورد اما همونطور که اشاره شد فقط حافظه ی کوتاه مدتشو تقویت کرد و سر کنکور هیچی یادش نیومد و متاسفانه علاوه بر توقع اطرافیانش پشت کنکوری شد و اینم بگم که بدون خوردن این قرصا نمی تونست فرد طبیعی باشه...:browse_106:

mrj1368
شنبه ۲۹ خرداد ۸۹, ۱۷:۴۵
من هم يكي از دوستام ريتالين مي خورد سال اول رتبه اش شد 2500 و بعد از سال دوم و با كمك گرفتن از اين دارو خودش مي گفت از ارديبهشت شروع كردم با 5 ميليگرم وبه 50 ميلي رسيدم رتبه اش شد 500 الان هم ديگه مصرف نمي كنه !!!!

Fj103
شنبه ۲۹ خرداد ۸۹, ۱۷:۵۲
منم بعضا دیدم دست بچه های خودمون...بیشتر سر امتحانای جامع علوم پزشکی رواج داره
ترم قبل یکی از بچه ها هر چی میخورد بدتر بیشتر میخوابید!!!
البته اگه ریتالینو دیدین سلام ما رو هم بهش برسونید چون خیییییییییلی بچه ها سخت به دست میارن
حکم طلا داره براشون

z.gh.astronomist
شنبه ۲۹ خرداد ۸۹, ۱۹:۳۲
حالا آخرش نگفتین مفید هست یا نه؟
این ترم دوستان گرام ، منو به زور فرستادن پیش مشاور! گفتن برو بهش بگو من درس نمی خونم چی کار کنم؟:browse_188:
منم رفتم . بهم قرص داد! حالا ریتالین نبودا ولی یه چیزی بود اسمش تو همین مایه ها بود! می گفت باعث می شه مثل بچه آدم یه جا بشینی!
منم گفتم برو بابا خوشی ها! مگه آدم با قرص درس خون می شه؟!!!!

.

ti3
شنبه ۲۹ خرداد ۸۹, ۲۰:۵۳
منم بعضا دیدم دست بچه های خودمون...بیشتر سر امتحانای جامع علوم پزشکی رواج داره
ترم قبل یکی از بچه ها هر چی میخورد بدتر بیشتر میخوابید!!!
البته اگه ریتالینو دیدین سلام ما رو هم بهش برسونید چون خیییییییییلی بچه ها سخت به دست میارن
حکم طلا داره براشون

سخته اما ممکنه. بازار سیاهش تو ناصرخسرو ه. اونجا مافیا دارن
b-)

ti3
شنبه ۲۹ خرداد ۸۹, ۲۱:۰۸
حالا آخرش نگفتین مفید هست یا نه؟
این ترم دوستان گرام ، منو به زور فرستادن پیش مشاور! گفتن برو بهش بگو من درس نمی خونم چی کار کنم؟:browse_188:
منم رفتم . بهم قرص داد! حالا ریتالین نبودا ولی یه چیزی بود اسمش تو همین مایه ها بود! می گفت باعث می شه مثل بچه آدم یه جا بشینی!
منم گفتم برو بابا خوشی ها! مگه آدم با قرص درس خون می شه؟!!!!

.

خب ببنید این قرص از خانواده ی آمفتامین هاست، همون خانواده ی اکستازی.
یک سری فواید ظاهری و اولیه داره و یک سری هم ضرر. در مصرف طولانی مدت دارو که ممکنه واسه ی بچه ها تجویز بشه، آزمایشهای منظم شمارش سلولهای خونی شمارش افتراقی و شمارش پلاکت ها انجام میشه و زیر نظر پزشک انجام میشه
واسه ی یکی دو شب قبل از امتحان نمیدنم والا، اما من به عنوان یک راه حل کلی برای نمره ی خوب اوردن برای امتحانات به نظرم جالب نیست

Awinar
شنبه ۲۹ خرداد ۸۹, ۲۱:۳۲
دکتر قرصی نیست ادم بخوره اینترنتو ترک کنه؟؟؟؟:browse_140:

Fj103
شنبه ۲۹ خرداد ۸۹, ۲۱:۵۵
نهایتش بازه امتحانی ده روز باشه
تو این ده روز هم کسی با ریتالین چیزیش نمیشه (البته اگه خودش از قبل مستعد نباشه)
اگه کسی خواست استفاده کنه از یک چهارم شروع کنه...قیافه قرص خیلی ریزه ولی اثرش زیاده
تاکی کاردی میده پس مراقب باشین

RaHa
یکشنبه ۳۰ خرداد ۸۹, ۱۱:۱۵
بابا نخورين اين قرصا رو ...... :browse_020:بايد بيايم از تو بيمارستانا جمعتون کنيمااااااااااااا:browse_222:

ti3
پنجشنبه ۰۹ دی ۸۹, ۱۳:۳۷
فکر کنم این روزا بازارش داغ باشه!:browse_202:

ben
پنجشنبه ۰۹ دی ۸۹, ۱۳:۴۸
ریتالین یا روبیفن...
اعتیاد آور نیست خیلی...
به صورت قانونی هم فقط با نسخه متخصص ارائه میشه٬ شماره نظام پزشکی اون دکتر هم ثبت میشه که ریتالین بی رویه ننویسه برای همه
غیر قانونی هم معلوم نیست چی توش کردن!

ti3
پنجشنبه ۰۹ دی ۸۹, ۲۲:۰۰
ریتالین یا روبیفن...
اعتیاد آور نیست خیلی...
به صورت قانونی هم فقط با نسخه متخصص ارائه میشه٬ شماره نظام پزشکی اون دکتر هم ثبت میشه که ریتالین بی رویه ننویسه برای همه
غیر قانونی هم معلوم نیست چی توش کردن!
حالا از کجا میدونی زیاد اعتیادآور نیست؟! نکنه امتحان کردی؟!:browse_222:

ben
پنجشنبه ۰۹ دی ۸۹, ۲۲:۱۱
حالا از کجا میدونی زیاد اعتیادآور نیست؟! نکنه امتحان کردی؟!:browse_222:
چیزی بیش از امتحان [Only Registered And Activated Users Can See Links] البته من از دست فروش های مولوی اونم برای شب امتحان نگرفتم...تحت کنترل پزشک که چیزی نشد

من اصولا با بیدار موندن در شب٬ چه امتحان چه غیر امتحان مخالفم! ریتالین هم شب نمیخوردم

ti3
جمعه ۱۰ دی ۸۹, ۰۰:۰۰
چیزی بیش از امتحان [Only Registered And Activated Users Can See Links] البته من از دست فروش های مولوی اونم برای شب امتحان نگرفتم...تحت کنترل پزشک که چیزی نشد

من اصولا با بیدار موندن در شب٬ چه امتحان چه غیر امتحان مخالفم! ریتالین هم شب نمیخوردم
من که خودم امتحان نکردم و نمیکنم، چون به عوارضی که داره نمی ارزه
اما من به شدت با بیدار موندنه شب امتحان موافقم

ti3
جمعه ۱۰ دی ۸۹, ۰۰:۰۴
قرصی وجود نداره که ادم وقتی میخوره تمرکز پیدا کنه بتونه بیشتر از نیم ساعت پای جزوش بشینه و درس بخونه؟؟؟؟اگه هست بگید شدیدا بهش نیاز دارم.
اگه دنبال قرص هستید، بهترینش همین ریتالینه؛ اما
چرا قرص؟ ماده ی شیمیایی که هزاران عوارض و ضرر داره. با روش های دیگه هم میشه. مثلا من به شخصه موقع درس خوندن، خیلی پرش حواس دارم، کاری که بهم خیلی کمک میکنه، موزیک گوش کردنه، البته نه اراجیفی مثل رپ و متال و اینا، کلاسیک مثل پیانو و یا غمگین مثل پاپ هایی که هست

ben
جمعه ۱۰ دی ۸۹, ۰۶:۳۹
راست میگی والا....عوارض بدی داره...

ti3
جمعه ۱۰ دی ۸۹, ۱۷:۱۸
عوارضشو خودتم داشتی؟ لرزش دست میاره؟

mrj1368
جمعه ۱۰ دی ۸۹, ۱۸:۴۰
قرصی وجود نداره که ادم وقتی میخوره تمرکز پیدا کنه بتونه بیشتر از نیم ساعت پای جزوش بشینه و درس بخونه؟؟؟؟اگه هست بگید شدیدا بهش نیاز دارم.

خيلي از عدم تمركز ها به خاطر اضطراب و افسردگي ! ممكنه فكر كنيد مضطرب يا افسرده نيستيد ولي باشيد !
براي تمركز قرص هاي ضد افسردگي ssri به خاطر عوارض خيليييييييييي كم و البته تاثير زياد مي تونه بهتون كمك كنه البته زير نظر روانپزشك :)

ben
جمعه ۱۰ دی ۸۹, ۲۱:۱۰
لرزش دست یادم نیست...ولی من تعرق شدید داشتم...وقتی هم اثرش داشت از بین میرفت کج خلقی و عصبی بودم...
البته من کاملا زیر نظر بودم، مثلا تو 1 برهه زیاد میشد مصرف، بعد کم میشد، حتی نصف قرص...شاید به خاطر اینکه که حس میکنم معتاد نشدم

ben
شنبه ۱۱ دی ۸۹, ۰۰:۴۰
برای بیش فعالی هم تجویز میشه

ben
شنبه ۱۱ دی ۸۹, ۰۱:۰۹
اصلش برای افراد بیش فعاله! برای تثبیت خلق هم مصرف میشه که باید با داروهای دیگه هم مصرف بشه...
باو چرا از من می پرسید؟!!؟ دی: من رشتم عمرانه! از پزشکتون بپرسید

متیل فنیدات (به انگلیسی: Methylphenidate) که بیشتر به نام تجاری آن، ریتالین (به انگلیسی: Ritalin) شناخته میشود، از مشتقات گروه امفتامینها است[۱] که برای درمان بیش فعالی[۲]، نشانههای نارکولپسی ، و برخی از مبتلایان به افسردگی تجویز میشود.[۳]. از این دارو همچنین در درمان خواب آلودگی مزمن (Narcolepsy) در میان افراد میانسال و کهنسال استفاده می شود.[۴]

مدخل ریتالین در ویکی پدیا:
[Only Registered And Activated Users Can See Links]

ben
شنبه ۱۱ دی ۸۹, ۰۱:۵۳
عوارضش رو همه یکسان نیستا....همین جوری نخور!

mrj1368
شنبه ۱۱ دی ۸۹, ۲۰:۲۷
من و افسردگی؟؟؟
اضطراب و استرسم که یه ذره تو وجودم نیست!
فک کنم عدم تمرکزم از انرژیه زیادمه که نمیتونم یه جا بند شم :browse_151:
اگه یه چیزی باشه برا کاهشه انرژی مشکل حل میشه

خوب مگه من گفتم افسرده اید ؟
ببینید همین آروم و قرار نداشتن و انرژی زیاد خودش یه جور اضطرابه !
بعضی ها دیدید پشت سر هم و تند و تند حرف می زنند انگار عجله دارند اونا هم مضطربند !
ببینید فرضا که نداشته باشید همین قرص ها چون روی سروتونین تاثیر می ذارن می تونن باعث شادابی و نشاط بیشتر بشن و البته حوصله تون رو زیاد می کنن !
همون دوستم که توی پست های اول در موردش گفتم فلوکستین رو همراه ریتالین می خورد می گفت چه بسا تاثیرش از ریتالین برام بیشتر بود !
این فلوکستین رو شنیدم ۵۰ میلیون آمریکایی مصرف می کنند !
به نظرم پیش یه روانپزشک مجرب برید اون جور خیلی بهتره .

Fj103
شنبه ۱۱ دی ۸۹, ۲۲:۱۵

من معتقدم خیلی از این حواس پرتیا و تمایل به خوابیدنا و این قبیل مسخره بازیا که موقع درس خوندن ممکنه برای هر کسی پیش بیاد ذهنیه!
من خودم موقع درسخوندن هر وقت تمرکزم از بین بره یه ضربدر تو حاشیه سفید عمودی صفحه میزنم و هروقتم خوابم بگیره یه ضربدر تو حاشیه سفید افقی صفحه ای که دارم میخونم میزنم!
چن صفحه که بگذره میتونم خودمو ارزیابی کنم
قول نمیدم این روش برای همه کارساز باشه ولی توصیه میکنم با یه کم خلاقیت خودتون روشایی رو ابداع کنید تا درس خوندن به بازی تبدیل بشه.
من که خودم اصلا اگه از این کارا نکنم نمیتونم بشینم درس بخونم
:browse_151:

ti3
سه شنبه ۲۴ خرداد ۹۰, ۱۹:۱۷
آره خیلی خوبه :d

Amitis
سه شنبه ۲۴ خرداد ۹۰, ۲۰:۱۱
وای من اینو تازه خوندم
خیلی ممنون که این تاپیکو بالا آوردید
راستش من که سر یکی از امتحانام خود به خود تا صب بیدار بودم درس میخوندم ... سایکوز و نوروز نمذاشتن بخوابم که :(
بعد 4 صب رفتم فیس بوک برای استراحت دیدم همه بچه هامونم بیدارن :))
بیدار موندن که اون قدر سخت نیس که بخوایم قرص بخوریم
ولی خب نوشته ریتالین حافظه رو هم تقویت میکنه ، اینش آدمو ترغیب میکنه
من حافظه ی خوبی ندارم :(
کشمش و مویز و ازین جور تجویزات هم روم اثر نداشته
فک میکنم یه روزی مجبور شم ریتالین مصرف کنم

ti3
سه شنبه ۲۴ خرداد ۹۰, ۲۱:۰۹
سایکوز و نوروز نمذاشتن بخوابم که :(

سایکوز و نوروز طبقه بندی قدیمی بیماری های روانی و قبل از DMS بوده که نوروزیها از شرایط خود آگاهند و اونا نه؛ اما ارتباطشو الان نفهمیدم :browse_140:

lilia
سه شنبه ۲۴ خرداد ۹۰, ۲۱:۵۴
واقعاااااااااااااااااااا؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟:browse_140:
قرص فراموشی وجود نداره ؟؟؟؟؟:browse_071:

Amitis
سه شنبه ۲۴ خرداد ۹۰, ۲۲:۴۲
سایکوز و نوروز طبقه بندی قدیمی بیماری های روانی و قبل از DMS بوده که نوروزیها از شرایط خود آگاهند و اونا نه؛ اما ارتباطشو الان نفهمیدم :browse_140:
من تقسیم بندی قدیم و جدیدشو نمیدونم ! هنوز نرسیدیم به اونجاهاش :browse_151:
ولی در کل سایکوز به اختلالات شدید روانی و نوروز به اون خفیف هاش میگن ، اینطور نیست ؟؟
ارتباط چی رو متوجه نشدید ؟؟؟

ti3
سه شنبه ۲۴ خرداد ۹۰, ۲۳:۰۱
من تقسیم بندی قدیم و جدیدشو نمیدونم ! هنوز نرسیدیم به اونجاهاش :browse_151:
ولی در کل سایکوز به اختلالات شدید روانی و نوروز به اون خفیف هاش میگن ، اینطور نیست ؟؟
ارتباط چی رو متوجه نشدید ؟؟؟

خب گفتی چون سایکوز و نوروز بودم تا صبح بیدار موندم. یعنی بیمار روانی شده بودی؟:browse_140:

Amitis
سه شنبه ۲۴ خرداد ۹۰, ۲۳:۱۳
خب گفتی چون سایکوز و نوروز بودم تا صبح بیدار موندم. یعنی بیمار روانی شده بودی؟:browse_140:
اوووه چیزی فراتر از سایکوز اصلا :browse_106:
شب قبل از امتحان بافت عملی بود :browse_106: همون که تو افتادی :browse_084:
حالا بی خیال داشتم میگفتم ، نمیخوام هی به روت بیارم :browse_084:
چنان استرس و تشویشی بر جانمان افتاده بود که حد نداشت
ساعت سه نصفه شب بود که تازه نقاشی هام تموم شد :(
باید در عرض سه ساعت میشستم اطلس بافت شناسی رو میخوندم و عکساشو میحفظیدم
شب عجیبی بود حس این آدمایی رو داشتم که تو جبهه اند و شب قبل از عملیاته :browse_018:
البته مطمئنا متوجه شدید سایکوز بار طنز داشت :browse_151:

ti3
سه شنبه ۲۴ خرداد ۹۰, ۲۳:۴۸
هی اینو بگو؛ خب؟ میخای کل سر در سایت بزرگ بنویسی بافت افتادم؟:45:
حالا خوبه بافت عملی رو 5 نمره شو از نقاشی گرفتیا؛ واسه ما که اگه اینجور سوال میداد 20 کمتر نمیشدم:33:

general
چهارشنبه ۰۸ تیر ۹۰, ۲۱:۰۵
والا من قرص خیلی میخورم . از انواع چربیسوز بگیر تا ویتامین و قرصای تقویتی و ...

حال اینم روش میخورم .

ببینم جدا تاثیر داره؟؟

یعنی مثلا اگه از اینا بخورم چند ساعت بیشتر میتونم درس بخونم؟

من چون ورزشکارم یه ذره قرص واسه تناسب اندامم زیاد می خورم اگه ضرر نداره بگید چه جوری تهیش کنیم تا درس خون شیم

Amitis
چهارشنبه ۰۸ تیر ۹۰, ۲۱:۱۴
والا من قرص خیلی میخورم . از انواع چربیسوز بگیر تا ویتامین و قرصای تقویتی و ...

حال اینم روش میخورم .

ببینم جدا تاثیر داره؟؟

یعنی مثلا اگه از اینا بخورم چند ساعت بیشتر میتونم درس بخونم؟

من چون ورزشکارم یه ذره قرص واسه تناسب اندامم زیاد می خورم اگه ضرر نداره بگید چه جوری تهیش کنیم تا درس خون شیم
بدون نسخه ی پزشک قانونا نمیدن ! شنیدم خیلی هم سخت گیری میکنند !
عوارض هم که داره ... پست های قبلی رو بخونید

Sun
شنبه ۱۵ تیر ۹۲, ۰۲:۰۷
شنیدین میگن نبش قبر؟!
تاپیکو خوندم تصمیم گرفتم نبش تاپیک کنم!!!

سخته اما ممکنه. بازار سیاهش تو ناصرخسرو ه. اونجا مافیا دارن
b-)

درسته ریتالین سخت پیدا میشه اما نیازی به ناصرخسرو رفتن نیست. داروخانه هایی که سهمیه دارن میدن!|29|
البته "قانونا" با نسخه پزشک و روانپزشک...

نهایتش بازه امتحانی ده روز باشه
تو این ده روز هم کسی با ریتالین چیزیش نمیشه (البته اگه خودش از قبل مستعد نباشه)
اگه کسی خواست استفاده کنه از یک چهارم شروع کنه...قیافه قرص خیلی ریزه ولی اثرش زیاده
تاکی کاردی میده پس مراقب باشین
راستش کسیو می شناسم که ریتالین می خورد و تنها تغییری که براش حاصل میشد توانایی بیدار موندن ِ بیشتر اونم بارهای اول مصرفش بود. بعد هیچی ِ هیچی! شاید سیتوکروماش زیادی فعالن!!!
البته بستگی به دوزشم داره...

لرزش دست جزو عوارضشه... البته باید توجه کنین که همه عوارض در همه آدما دیده نمیشه

ببینید فرضا که نداشته باشید همین قرص ها چون روی سروتونین تاثیر می ذارن می تونن باعث شادابی و نشاط بیشتر بشن و البته حوصله تون رو زیاد می کنن !

.
با عرض پوزش. عملکرد اصلی ریتالین روی گیرنده های 1 و 4 (و در دوز بالا 5) دوپامینی هست...:(43):

بدون نسخه ی پزشک قانونا نمیدن ! شنیدم خیلی هم سخت گیری میکنند !
عوارض هم که داره ... پست های قبلی رو بخونید
به مردم عادی نمیدن دکتر جان|63|

.
.
.

یه نکته جالب هم بگم. از دو سه تا دکتر داروساز مشغول کار در داروخانه های مختلف پرسیدم. می گفتن ریتالین اعتیادآور نیست!
البته به نظر من منظورشون اعتیاد جسمی بود نه روانی. از لحاظ روانی افراد ضعیف زود معتاد دارو میشن...

در کل از هر دارویی تا نیاز اجباری پیدا نکردین استفاده نکنین...!

shahed1382
چهارشنبه ۰۳ مهر ۹۲, ۱۰:۴۳
داروخانه ها سهمیه دارن، میدن؟؟؟؟؟؟
نسخه روانپزشک باید داشته باشی
بعدش آدرس و تلفن و مشخصات ازت می گیرن و کپی نسخه و مدارک رو هم باید بهشون بدی
و خود صاحب نسخه هم باید مراجعه کنه