نتایج از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
  1. Top | #1

چندمین عضو سایت
    1105امین
    عنوان کاربر
    Banned
    میانگین پست در روز
    0.34
    ارسال
    448
    تشکر شده 606 بار در 287 ارسال

پیش فرض 1 2 3 4 5 6 .............. 6 تایی ها

پرسپولیس سرور استقلال
    آبی جماعت خاطره تلخ زیاد دارد. از سقوط به دسته سوم گرفته تا حذف بدون یک مسابقه از آسیا. از سیزدهمی در لیگ گرفته تا باخت با 4 گل به پگاه گیلان. اما یادآوری یک لکه ننگ تاریخی همیشه بزرگترین داغ آنها بوده که هیچ گاه از زبان ها نخواهد افتاد.

امروز 16 شهریورماه 1390 است. 38 سال از 16 شهریور 52 گذشته. 6 بر صفر! پرگل ترین مسابقه تاریخ تیم های پرسپولیس و استقلال در حضور مرحوم حجازی ، روشن و تمامی بزرگان استقلال(تاج سابق) در ورزشگاه آزادی رخ داد.

اولین عکس العملی که استقلالی به این کری نشان می دهد انکار است. چاره دیگری هم ندارند، چون چیزی برای گفتن ندارند ، نه برد پرگلی در این حد و اندازه ها بدست آورده اند و نه توانسته اند ذره ای این تحقیر فوتبالی برابر رقیب دیرینه را جبران کنند. درست مثل تیمسار خسروانی مالک تاجی که از داغ شکست تمامی فیلم های مسابقه را جمع کرده و آتش زد! آتش زد تا اولین و آخرین هتریک دربی ها با سر همایون سرطلایی را هیچ کس نبیند. معدوم کرد تا 6 بار عبور توپ از خط یک دروازه به چشم هیچ بنی بشری از آیندگان نیفتد به جز 100 هزار نفر حاضر در ورزشگاه سال 52 .

اما فیلم هم که نباشد آدم ها هستند. یکی از این آدم ها مرتضی احمدی است. قدیمی ترین پرسپولیسی زنده. تعریف می کند:«آن روز یادش بخیر ، نشسته بودم تو جایگاه پرسپولیسی ها ، داشتم نذر و نیاز می کردم که بازی را ببریم. تو جیبم 700 تومان پول داشتم ، گفتم خدایا هر گلی که پرسپولیس بزند ، 100 تومان صدقه می دهم. آن موقع 100 تومان خیلی پول بود. پول چند تا کار تلویزیونی بود که یک جا گرفته بودم! بازی شروع شد و انگار گل های ما قرار نبود تمام شوند ، گل اول ، 100 تومانی اول و همین جوری رفتیم تا رسیدیم به 100 تومانی ششم ، دیگر گفتم خدایا غلط کردم ، بگو بس کنند ، پول ندارم برگردم خانه!»

احمدی درباره فیلم بازی می گوید« بله بود. البته بعد از بازي شايعه شد که خسرواني آن فيلم را گرفت و آتش زد. ولي فکر کنم آن فيلم از همان روز به آرشيو محرمانه تلويزيون رفت. بعد از گذشت سال هاي طولاني، ديگر از محرمانه بودنش گذشته است. حدود 22 سال قبل به يکي از کارمندان صدا و سيما گفتم 20 هزار تومان مي دهم آن فيلم را براي من بياور تا بينم. آن روز حقوق يک کارمند بيش از 5000 تومان نبود، اما گفت: اگر فيلم در آرشيو محرمانه باشد اين کار را نمي کند. خود استقلالي ها که حاضرند، چند صد ميليون بدهند تا آن را نابود کنند. اگر به دستشان بيافتد آن را با بازيکنان آن زمان استقلال آتش مي زدند.بازي شش تايي ها که از هر کودتا و جنايتي بدتر بود.»

استقلالی جماعت در هیچ عرصه ای توانایی رجزخوانی برای پرسپولیسی ندارد. از دربی حرف بزند 6 تایی شده. از قهرمانی حرف بزند جام های پرسپولیس بیشتر است. از اسطوره ها و بازیکنان بزرگ حرف بزند یک دهم پرسپولیس هم ندارد. از کاپیتان و مربی تیم ملی بگوید ، اصلا حرفش را ادامه ندهد بهتر است! از داشتن بهترین بازیکن سال آسیا بگوید؟ ندارد که بگوید. از تعداد هواداران متعصب بگوید؟ با تراکتور رقابت کند سنگین تر است! از هر چه بگذریم فقط خدا را شاکریم که پرسپولیس را آفرید تا استقلال بی سرور نماند.
    «یک ، دو ، سه ، چهار ، پنج ، شیش ، شیش تایی ها ، شیش تایی ها» این شعار روی اعصاب استقلالی هاست.شعاری که پس از 38 سال همچنان محبوب ترین شعار پرسپولیسی هاست.استقلالی ها البته با شعارهای متقابل دوست دارند دردشان را التیام بخشند اما این شعار همیشه روزهایی که پرسپولیسی ها در ورزشگاههای مختلف کشور بازی دارند بارها وبارها توسط سرخ پوشان طنین انداز میشود.16 شهریور آمد و دوباره داغ بزرگ قلب آبی ها را تازه کرد. دربی دوباره به شهریور رسیده ، این بار هم 16 شهریور دیگری در راه است؟! شش تایی روزت مبارک![Only Registered and Activated Users Can See Links. Click Here To Register...]

2. 3 کاربر به خاطر ارسال مفید علی کریمی از ایشان تشکر کرده اند:

3. Top | #2

چندمین عضو سایت
    1105امین
    عنوان کاربر
    Banned
    میانگین پست در روز
    0.34
    ارسال
    448
    تشکر شده 606 بار در 287 ارسال

آهای پرسپولیسی ها کجایید بیاید نظر بدید

4. Top | #3

چندمین عضو سایت
    637امین
    عنوان کاربر
    کاربر فعال
    میانگین پست در روز
    0.26
    ارسال
    371
    تشکر شده 1,300 بار در 335 ارسال

آخه داداش نظرمی خواد چیکار؟ از قدیم میگن آن را که عیان است چه حاجت به بیان است.ان شاالله 25 هم میزنیمشون البته اگه داورا و فدراسیون و خوش شانسی اونا و جادو جمبلشون بذاره!!!
    دلامون بزرگه تنگش نکنیم
    زندگی آسونه سختش نکنیم
    رفاقت قشنگه ترکش نکنیم